Slide Left Slide Right
 Norman - to najwyższa jakość materiałów NORMAN to jakość!
NORMAN jest w stanie wyprodukować 140.000 sztuk ubrań rocznie, zatrudniając 340 osób w systemie jednozmianowym. Miesięczna zdolność produkcyjna zakładu to 12.500 sztuk marynarek oraz 13.000 par spodni. Ponadto, spółka posiada własny dział przygotowania produkcji, który opiera się na wykorzystaniu systemu LECTRA, co pozwala na opracowanie szablonów podstawowych, stopniowanie ich oraz opracowanie układów kroju. Istnieje także możliwość opracowania szablonów na podstawie danych przysłanych pocztą elektroniczną.
 Produkcja garniturów odbywa się na nowoczesnych maszynach Wyposażenie, maszyny
Zakładowa krojownia posiada profesjonalne stoły do nakładania materiału, wyposażone w poduszki powietrzne, a także nakładarki i maszyny krojcze. Całość wyposażenia naszego zakładu stanowią maszyny wyprodukowane przez renomowanych producentów sprzętu krawieckiego, takich jak Meyer, Juki, Dürkopp, Pfaff, Brother, Strobel oraz Reece. Oprócz, w pełni zautomatyzowanych stębnówek, NORMAN posiada także szereg maszyn specjalistycznych, miedzy innymi: rękawówki, podszywarki, ryglówki, dziurkarki oraz maszyny do szycia szwem ręcznym AMF. W procesie produkcyjnym, zakład wykorzystuje także automaty do zaszewek, patek, kieszeni, długich szwów, imitacji dziurek czy overlokowania (podszywania) spodni. Wreszcie, technologia prasowania stosowana w zakładzie NORMAN, bazuje na wykorzystaniu maszyn prasowalniczych firm Brisay i Indupress.
 NORMAN dostosowuje procesy produkcyjne zakładu do wymogów Klienta.

 

 

Możliwości produkcyjne
Zakład produkcyjny NORMAN specjalizuje się w:
> szyciu krótkich serii
> produkcji miarowej
> opracowaniu wzorów
NORMAN dostosowuje procesy produkcyjne zakładu do indywidualnych wymogów Klienta. W przypadku zlecenia szycia według danego wzoru tkaniny, specjalnie wyznaczone do tego zadania osoby, zajmują się jej zakupem, a także dostarczeniem dodatków i akcesoriów. W procesie zleceń MTM, firma współpracuje wyłącznie z renomowanymi dostawcami dodatków, jak, miedzy innymi: HÄNSEL , AMMAN, COATS, DEVETEX. Do gotowych ubrań NORMAN drukuje też etykiety rozmiarowe i surowcowe.
 Wykonanie usług firmy Norman trwa od kilku dni do 3 tygodni. Terminy
W zależności od wymagań i stopnia trudności zamówień złożonych przez Klientów, czas wykonania usługi waha się od kilku dni, do maksimum 3 tygodni. Wiedza i doświadczenie, którym dysponuje zespół specjalistów zatrudnionych w firmie NORMAN, wsparte dokładną kontrolą na wszystkich etapach produkcji, gwarantują najwyższą jakość szytych ubrań i garniturów męskich.
 Firma NORMAN prowadzi owocną współprace z czołowymi polskimi projektantami.
Współpraca z projektantami
Już od wielu lat NORMAN prowadzi owocną współpracę z wiodącymi projektantami na polskim rynku, szyjąc i dostarczając im ubrania na najbardziej prestiżowe pokazy mody, eventy, a także na zamówienia specjalne. Wiele modeli ubrań, powstałych na liniach produkcyjnych zakładu NORMAN, można podziwiać na okładkach poczytnych gazet, poświęconych modzie z najwyższej półki, choć często prezentowane są pod inną marką.